Манай Улсад Стандарт, хэмжил зүйн салбар үүсэж хөгжсөний 100 жилийн ойн баярыг угтаж “ЭРҮҮЛ, НӨХӨРСӨГ ХАМТ ОЛОН” спортын тэмцээнийг ажилтан албан хаагчдын дунд 2023 оны 04 дүгээр сарын 08-09-ний амралтын өдрүүдэд амжилттай зохион байгууллаа.
Албан хаагчдын чөлөөт цагийг зөв боловсон өнгөрүүлэх, байгууллагын хамт олныг спортоор хичээллүүлэх, ур чадварыг сорих, бие бялдрын чадавхыг хөгжүүлэх, чийрэгжүүлэх, бүтээлч, найрсаг хамт олныг бүрдүүлэх зорилготой юм.
Тэмцээн шатар, гар бөмбөг, дартс, сагсан бөмбөг, ширээний теннис зэрэг таван төрлөөр салбарын 8 баг, тамирчид өрсөлдсөн юм.
Багийн нийлбэр дүнгээр Стандарт, хэмжил зүйн газрын нийслэл лаборатори болон Стандартын мэдээлэл, лавлагаа, сургалтын үндэсний төвийн баг тэргүүлж, цомын эзэн боллоо.
Гар бөмбөг /Эрэгтэй/
Алтан медаль /Баг-6/ ХХШБГ-ын Техникч Т.Лхагвацэрэн ахлагчтай баг
Мөнгөн медалийг /Баг-3/ НТ-ийн микробиологич Г.Дамдинжав ахлагчтай баг
Хүрэл медаль /Баг-1/ ЗУГ-ын газрын дарга Б.Ууганбаяр ахлагчтай баг
Гар бөмбөг /Эмэгтэй/
Алтан медаль /Баг-8/ ХАБҮЛЛ-ийн нярав Б.Мөнхнасан ахлагчтай баг
Мөнгөн медалийг /Баг-3/ НТ-ийн химич Г.Жавхлан ахлагчтай баг
Хүрэл медаль /Баг-6/ ХХШБГ-ын Улсын шалгагч М.Лхагвасүрэн ахлагчтай баг
Сагсан бөмбөг /Эрэгтэй/
Алтан медаль /Баг-7/ БТБГ-ын газрын дарга В.Ганзориг ахлагчтай баг
Мөнгөн медалийг /Баг-3/ НТ-ийн микробиологич Г.Дамдинжав ахлагчтай баг
Хүрэл медаль /Баг-1/ ЗУГ-ын газрын дарга Б.Ууганбаяр ахлагчтай баг
Сагсан бөмбөг /Эмэгтэй/
Алтан медаль /Баг-8/ НТ-ийн Дээж хүлээн авагч Б.Хандсүрэн ахлагчтай баг
Мөнгөн медалийг /Баг-3/ НТ-ийн химич Г.Жавхлан ахлагчтай баг
Хүрэл медаль /Баг-6/ ХХШБГ-ын Улсын шалгагч М.Лхагвасүрэн ахлагчтай баг
Шатар /Эрэгтэй/
Алтан медаль /Баг-7/ ХАБҮЛЛ-ийн шинжээч Н.Ганбат
Мөнгөн медалийг /Баг-2/ Хэмжил зүйн хүрээлэнгийн Техникч Х.Баттөр
Хүрэл медаль /Баг-8/ ХАБҮЛЛ-ийн жижүүр Г.Тамирбаатар
Шатар /Эмэгтэй/
Алтан медаль /Баг-1/ ЗУГ-ын Н.Даваадэмбэрэл
Мөнгөн медалийг /Баг-3/ НЛ-ийн шинжээч О.Баярцэцэг
Хүрэл медаль /Баг-8/ СТҮБГ-ын мэргэжилтэн Т.Мягмартогтох
Ширээний теннис /Эрэгтэй/
Алтан медаль /Баг-3/ гэрээт ажилтан М.Шижирбаатар
Мөнгөн медалийг /Баг-2/ СХГ-ын Хайлагч Б.Эрдэнэхүү
Хүрэл медаль /Баг-4/ ХШҮДАГ-ын мэргэжилтэн Б.Идэр
Ширээний теннис /Эмэгтэй/
Алтан медаль /Баг-8/ ХАБҮЛЛ-ийн нягтлан Х.Отгонтуяа
Мөнгөн медалийг /Баг-5/ СХГ-ын химич Л.Энхжаргал
Хүрэл медаль /Баг-3/ НЛ-ийн ахлах химич Б.Өнөрбилэг
Дартс /Эрэгтэй/
Алтан медаль /Баг-8/ ХАБҮЛЛ-ийн шинжээч Б.Адьяа ахлагчтай баг
Мөнгөн медалийг /Баг-5/ СХГ
Хүрэл медаль /Баг-4/ ХАБҮЛЛ-ийн СТЭҮТ-ийн ахлах мэргэжилтэн П.Отгонбаяр ахлагчтай баг
Дартс /Эмэгтэй/
Алтан медаль /Баг-7/ ХАБҮЛЛ-ийн шинжээч Г.Тунгалагтуяа ахлагчтай баг
Мөнгөн медалийг /Баг-6/ ХХШБГ-ын Техникч Ц.Батсарнай ахлагчтай баг
Хүрэл медаль /Баг-1/ ЗУГ-ын эдийн засагч Ч.Чимгээ ахлагчтай баг
Баг-1 /ЗУГ/ 1 алт, 3 хүрэл медаль,
Баг-2 /ХЗБГ/ 1 алт, 1 хүрэл медаль,
Баг-3 /НТ, СМЛСҮТ/ 1 алт, 5 мөнгө, 1 хүрэл медаль,
Баг-4 /ХШҮДАГ, СТҮБГ, СТЭҮТ /ХАБҮЛЛ// 3 хүрэл медаль,
Баг-5 /СХГ/ 3 мөнгө медаль,
Баг-6 /ХХШБГ/ 2 алт, 2 мөнгө, 1 хүрэл медаль,
Баг-7 /ХАБҮЛЛ-1, БТБГ/ 3 алт, 1 хүрэл,
Баг-8 /ХАБҮЛЛ-2/ 3 алт, 1 хүрэл
Нийт багийн оноогоор Баг-3 тэргүүн байр, Баг-8 дэд байр, Баг-7 гуравдугаар байр эзэлсэн байна.
Энэхүү спорт өдөрлөгт нийт 270 ажилтан албан хаагчид хамрагдан хурд хүч, оюун ухаан, авхаалж самбаагаа сорин өрсөлдөж дүнгээ гаргалаа.